Menu Kapat

Hakkımızda

Dünyanın en büyük iş makinaları üreticilerinden biri olan Komatsu, 1921 yılında Japonya’da kurulmuştur.

Komatsu’nun geliştirip ürettiği ekskavatör, yükleyici, greyder, dozer ve kaya kamyonu gibi Japon mühendisliğinin ürünü olan sağlam ve yüksek performanslı iş makinaları dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Düşük egzoz emisyonlarına ve düşük gürültü seviyelerine sahip, daha az yakıt tüketen yeni nesil makinalarıyla Komatsu, doğal hayatın sürdürülebilirliğine ve kaynakların korunmasına yardımcı olmaktadır. Komatsu, güvenlik ve konfor teknolojileriyle hem operatörlere hem de sahada bulunan tüm çalışanların emniyetine öncelik vermektedir.

Sektöründe yeniliklerin temsilcisi olan Komatsu, iş makinalarının yanı sıra akıllı makinalar, akıllı sistemler, GPS teknolojileri, uzaktan kontrol ve izleme imkanı sunan filo yönetim sistemleri gibi verimli teknolojiler de geliştirmektedir.

Komatsu iş makinaları 1983 yılından beri Türkiye iş makinaları pazarında yer almaktadır. Ülkemizde birçok inşaat, maden ve yol projesine damga vuran Komatsu iş makinalarının Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Gürcistan pazarlarına da satış ve satış sonrası hizmetlerini Marubeni Dağıtım ve Servis yürütmektedir.

Komatsu iş makinaları Türkiye’de mermer ocakları, açık alan madenciliği, yol yapım çalışmaları, inşaat projeler, kamu hizmetleri, atık dönüşümü ve lojistik gibi birçok alanda akla gelen ilk markalardan biridir.

Türkiye’de 30 farklı noktada, yurt dışında ise 3 ayrı bölgede servis noktası bulunan Komatsu, müşterilerinin makina işletim süresini en üst seviyede tutmak ve verimliliklerini arttırmak için 145 mobil servis aracıyla da doğrudan iş sahalarına servis hizmeti sunmaktadır.