Menu Kapat

Sektörel Çözümler

Yol ve Altyapı

Yol ve altyapı projeleri kentleri yaşanabilir kılan en önemli yatırımlardan biridir. Altyapı projelerinin inşasında kullanılabilecek birçok yeni nesil Komatsu iş makinesi bulunmaktadır.

 

Kentlerin altyapılarında Komatsu imzası

Altyapı projeleri genellikle toprak kazma ve yeraltı tesislerinin inşası gibi işlemler gerektirir. Bu nedenle, Komatsu'nun farklı boyutlarda ve kapasitelerdeki yeni nesil hidrolik ekskavatörleri, altyapı projelerinde en çok tercih edilen markalardan biridir. Bu ekskavatörler, toprak kazma, temel çukurlarının açılması, kanalizasyon hatlarının döşenmesi gibi işlemlerde kullanılır. PC210LC-11E0, PC290LC-11E0, PC360LC-11E0, PC490LC-11E0 gibi hidrolik ekskavatör modelleri, altyapı projeleri için uygun seçeneklerdir.

Altyapı projelerinde lastikli yükleyiciler, toprak, çakıl, kum gibi malzemelerin kazılması ve yüklenmesinde kullanılır. Komatsu'nun altyapı projeleri için ürettiği yeni nesil lastikli yükleyiciler arasında WA380-8E0, WA470-8E0 modelleri yer almaktadır.

Altyapı projelerinde toprak düzleştirme işlemleri genellikle gereklidir. Komatsu'nun D85EX-18E0, DE85EXi-18E0, D155AX-8E0 gibi yeni nesil dozer modelleri ve G675-7E0 yeni nesil greyderi toprak düzleştirme işlemlerinde kullanılabilecek güçlü ve dayanıklı iş makinaları olarak öne çıkmaktadır.

Yol inşaatları hassasiyet ve devamlılık gerektiren özel inşaatlardır. Komatsu, yol inşaatları için hassas kontroller ve iş ekipmanlarına sahip olan, birden fazla işi tek başına yapabilen yeni nesil iş makinalarıyla yol inşaatlarının dinamosudur.

 

Teknolojisi ve performansıyla kazanca yol açar

Greyderler, yol inşaatları için olmazsa olmaz iş makinalarıdır. Komatsu'nun yeni nesil iş makinaları ailesinde teknolojisi ve fonksiyonelliğiyle hassas ve verimli işçilik sunan greyderi GD675-7E0 greyder birçok yol projesinin taşıyıcı gücüdür. Yol projelerinin yol açma, kanalizasyon ve su hattı yapımı, toprak kazma ve diğer zemin işlemleri için ise Komatsu'nun PC210LC, PC290LC serisi hidrolik ekskavatörleri yüksek dayanıklılık ve ergonomi sunar.

Yol inşaatlarında kaba zemin düzleştirme ve malzeme yığma gibi operasyonlar için dayanıklı ve sorunsuz dozerlere ihtiyaç duyulur.Komatsu, yol inşaatlarının bu ihtiyaçları için farklı güç ve kapasitelere sahip üç ayrı modeli olanD85EX-18E0, DE85EXi-18E0 ve D155AX-8E0 modelleriyle yol projelerine hız ve süreklilik sağlamaktadır.

Komatsu, yol projelerinde malzeme ve ağır yüklerin taşınması için kullanılan lastikli yükleyiciler de üretmektedir. WA380-8E0, WA470-8E0 modelleri Komatsu'nun yol inşaatları için ideal güç ve verimlilik sunan yeni nesil lastikli yükleyicileridir.