Menu Kapat

Sektörel Çözümler

Maden

Madencilik sektörü, dünya genelinde büyük bir öneme sahip olan bir endüstriyel sektördür. Bu sektör, doğal kaynakların çıkarılması, işlenmesi ve kullanılması ile ilgilenir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için ise, özel olarak tasarlanmış iş makinalarına ihtiyaç duyulur. Bugün Komatsu bir asırlık tecrübesiyle, maden sektörünün öncü işletmelerine üstün performanslı ürünleri ve özel çözümler sunmaktadır. Üretim ve montajı Japonya'da yapan Komatsu iş ve maden makinalarının komponentleri de %100 Komatsu üretimidir.

 

Madenlerde parlayan performans ve sağlamlık

Komatsu, dünyanın önde gelen iş makinaları üreticilerinden biri olarak madencilik sektörüne özel olarak tasarlanmış modeller üretmektedir. Yeni nesil Komatsi iş makinaları, madenlerin zorlu şartları için yüksek performans, dayanıklılık ve verimlilik sağlayan yenilikçi teknolojilerle donatılmıştır. Komatsu, açık ocak madenciliği için yeni teknolojilerle donatılmış PC950LC-11E0 ve PC700LC-11E0 hidrolik ekskavatörleri, WA600-8E0, WA500-8E0, WA475-10, WA470-8E0 model lastikli yükleyicileri, D85EX-18E0, D85EXi-18E0, D155AX-8E0 model, dozerleri, yer üstü madenciliği için besleyici ve kırıcı ve çeşitli kapasitelere sahip maden kamyonlarını sunmaktadır.

Yeni nesil Komatsu iş makinaları çevreye duyarlılık ve güvenlik açısından da son derece önemli olan özellikleri içermektedir. Komatsu modelleri, madenlerin zorlu çalışma koşullarında operatörlere maksimum konfor ve güvenlik sağlamak için ergonomik tasarımlara sahiptir.